|   Eelinfod

 

 

 

 

 

 

Klubi MM V Talimängud

REPORTAAŽ  28-30.01.2005

 

 

 

 

 

 

Käesolev reportaaž on suunatud eelkõige nendele, kes peavad endid aktiivseteks ning soovivad jääda ja leida sõpru ning koostööpartnereid Klubi Majandusmagister seast.

 

Klubi Majandusmagister Talvepäevade 2005 peakorraldajana tänan kõikki, kes leidsid aega osaleda sellel üritusel.

 

Viimasel üritusel, mis toimus 28-30 jaanuar 2005.a. Jäneda mõisas võttis osa 71 inimest. Nende seas oli aastatel 2000, 2001, 2002, 2003 ja 2004 sisseastunud magistrante, samuti vilistlasi ja külalisi. Talvepäevad olid suunatud kõigile, kes tahtsid välja saada igapäevasest töörutiinist ning lõõgastuda ja nautida üksteise seltskonda. Detsembris ja jaanuaris olnud kehv ilm mõjutas magistrantide otsust ning nad ei tulnud kohale. Samas, oli palju ka neid, kes olukorra sunnil olid kommandeeringus või väljasõidul. Õnneks, ilmataat oli ka tänavu aastal Klubi Majandusmagister vastutulelik ning üllatas imeilusa talveilmaga kõikki osalejaid.

 

Stiiliga „Ahhoi Meremees” üritusel oli iga kolmas osaleja vastavas riietuses. Meremehe kitlite vahel oli nii piraate, madruseid kui ka ... madruste naisi, keda jagati neljale laevale: Hilda, Hulda, Armilda ja Matilda.

 

Iga osaleja sai endale mälestuseks unustamatu mütsi, mis on Talvepäevade 2005 ametlik meene.

 

Reedesel päeval töötas hästi Saku sisseelamise programm, kus eriti aktiivsed magisrtandid said suhelda üksteisega libistades alla Saku poolt välja pandud jooke: Vichy, siider ja õlu (mida pruulitakse ja imporditakse suure ettevõtte poolt, mis asub Sakus). Külmad ja soojad joogid äratasid rahva peomeeleolu ning relatiivselt jahe välitemperatuur ajas praktiliselt kõikki tantsuplatsile. Ideaalne muusika rütm lõppes alles kella kahe-kolme paiku, kui mindi edasi tubadesse kus juttu jätkus kuni ... kõik magama läksid.

 

Laupäeva hommik tõi kaasa veelgi külmemaid kraade ja kohale hakkasid jõudma ka need, kellel kodus palav hakkas. Tervisesportlastest meremehed ja nende naised rentisid majutuse pakkujalt praktiliselt kogu murdmaavarustuse, mis oli uhiuus ja veel sisse sõitmatagi, kuna varustus saabus kaks nädalat enne ürituse toimumist. Soovijad said pealt vaadata, kuidas määritakse ja hooldatakse tippsuuski. Õnneks mitte ükski madrus ei hüppanud üle oma varju ning seadistas suusavarustuse vastavalt ütlusele: „Sõidab madrus, mitte suusad”.

 

Päevajuhtideks nõusoleku andnud Mr. Märx ja Mr. Järv võtsid ürituse ohjad enda kätte täpselt keskpäeval kui Kapten Sanka avas lühidalt ja pidulikult Klubi Majandusmagister Talvepäevad 2005. Avakõnele järgnes võimlemise akadeemiline tund.

 

Juba pehmeks võimeldud ürituse osalejaid suunati metsaradadele, kus toimusid Klubi Majandusmagister Meistrivõitlused murdmaasuusatamises. Kõigi üllatuseks osales tiitlivõitlustel ligi pooled osavõtjatest, kellest omakorda rohkem kui pooled olid naissoost. Vähemust ehk meessuusatajaid paigutati vastavalt eelmise aasta lõpujärjekorrale. Kell 13.00 anti ametlik start SPORDIKAPPA esimesele osavõitlusele, kus meessuusatajad pidid läbima 5 ringi 1,5 km igaüks ning kokku 7,5 km. Naissuusatajaid lasti rajale vahetult peale meeste starti ning nad pidid läbima 2 ringi, mis teeb kokku 3 km.

 

Kohe esimestel ringidel võttis enda kätte juhtpositsiooni Tarmo Koppel, kellele järgnesid Toomas Teesaar ja Rene Arvola. Pealtvaatajate suurel kaasa elamisel läks Tarmo teisele ringile minnes seitsmesekundilise eduga juhtima Toomase ja Sanka ees. Naistest läks esimesena teisele ringile Kai Valtin, kes edestas Silja Sheer’i ja Elen Mitt’i vastavalt 62 ja 71 sekundiga. Meeste võitlus oli pingeline nii suusatajatele kui ka pealtvaatajatele. Teisel ringil Tarmole järgi jõudnud Sanka hakkas näitama väsimuse märke kolmanda ringi lõpus, mis väljendus sõidutehnika lonkamises. Tarmo sõidutehnika nii nagu ka Toomase omagi oli perfektne võistluse lõpuni. Võistlusraja omapära ei lubanud suusatajatel teha palju möödasõite ja võrdsete tasemete juures oli seda võimalik teha ainult 100 meetrilisel lõigul raja keskel. Just seda lõiku kasutaski viimasel ringil Sanka, et mööduda Tarmost kus suurendas edumaad 7-8 sekundini ning võita Klubi Majandusmagister Meistritiitli murdmasuusatamises 3 sekundiga Tarmo ja 57 sekundiga Toomase ees. Arvata võib, et veidike pikem distants oleks toonud teistsuguse järjestuse pjedestaalil meeste seas. Naiste võistlus oli vähem pingelisem, kuid põnevus ja võitlus toimus teise ja kolmanda koha jagamisel. Kai Vatlini ringiaeg oli vaid 20 sekundit aeglasem meeste parima ajast. Elen Mitt võttis ennast kokku teisel ringil ja vähendas ringikaotuse aega Siljale 9-lt 3-le sekundile, kuid finiši kiirlähenemine ei lubanud saavutada teist kohta ning ta pidi tunnistama Silja Sheeri paremust 3 km murdmaasuusatamises.

 

Parimate meessuusatajatele jägnesid: René Arvola, Priit Pappel, Tauno Vare, Tõnis Tamm, Mait Mätas, Janis Pugri, Lauri Lüüs, Madis Mägi, Rain Urbsalu, Oliver Sassi, Taavi Ojala, Tarmo Puskar.

Parimate naissuusatajatele jägnesid: Inga Liiv, Anneli Terep, Merike Akerman, Daire Heinla, Jaanika Allikmaa, Heli Eerik, Pilvi Zion, Marina Kesselman, Margit Alep, Kati Veskimägi, Signe Uustal, Karin Põder, Ingrid Kase, Kerli Lorvi, Pille Kunart, Julia Bergstein.

 

Kusjuures peab pöörama eriti suurt tähelepanu asjolule, et naissuusataid oli rohkem kui meessuusatajaid.

 

Suusatamisele järgnes autasustamine. Päevajuhi abil hr Järvel oli palju tegemist, et oma huuli mitte ära külmutada ja õnneks õrnema soo esindajate kuumad huuled ja põsed hoidsid teda sellest õnnetusest. Meessuusatajate autasustamisel vahetasid päevajuhid kohad, kuid teadmata olevatel põhjustel piirdusid tugevama soo esindajad üldjuhul ainult kuuma käepigistusega.

 

Edaspidine päevaprogramm oli päevajuhtidel suurepäraselt ette valmistatud. Varem gruppidesse (laevadesse) jagatud magistrandid pidid tegema „от и до”, et tõestada oma paremust teiste laevagruppide ees. Esimeseks jõuprooviks osutus pimejalgpall. Mängijad panid endale pähe erinevad maskid ning kohtuniku vile peale hakkasid silmad kinni jooksma vastavalt pealtvaatajate poolt antud juhistele jalgpalli suunas. Mängijad olid väljakul nagu purjus madrused peale väsitavat ööd. Vaatamata, et pall oli vähemalt kaks korda suurem kui tavaline jalgpall, tundis igaüks, kes pallile pihta sai meeletut rõõmu, mis väljendus kisas, vastase või oma mängija embamises ja meeletus hüppamises. Mängu eripära jäi arusaamatuks nii mõnelegi külalistemaja aknast vaadanud väsinud murdmaasuusatajale, kes ärkas suure kisa peale. Tema ei saanud järgmise hommikuni aru, miks mängijad embasid teineteist või seisid kusagil omaette jalgpalli väljaku nurgas ja lõid jalgadega arusaamatus suunas.

 

Suurim kahju oli nii pealtvaatajatel siis, kui üks Armilda laeva mängijatest lõi pime penaltist värava ja seejärel avastati, et pallitropp oli kadunud. Seega antud võistluses ei selgunud ei nõrgemat ega paremat võistkonda ning asutigi järgmise võistluse juurde.

 

Päevajuhid olid eelnevalt slaalomiraja püsti pannud ning kaheksaliikmiselised võistkonnad pidid läbima keerulisi keheksaid ja nulle hoides pikka poomi jalgade vahel. Selles mängus oli suurim roll õigel taktikal. Esimesena rajale pääsenud võistkond lõpetas lõppkokkuvõttes neljanda ajaga ja neljandana rajale pääsenud võistkond võitis kogu võistluse ühe sekundiga.

 

Talv ja varajane pimedus andis tunda ning koondas paljusid sauna. Naistele anti võimalus proovida Jäneda külalistemaja sauna koos Kissiga. Mehed ajasid tarka madrusejuttu ning lõppude lõpuks pääsesid saunalavale koos Sakus toodetud karastusjoogiga.

 

Saunale järgnev maitsev õhtusöök lihtsustas naistele nende ülesannet: „tee meremehe südameni kulgeb läbi tema kõhu”.

 

Peale õhtusööki anti pidulikult üle SPORDIKAPP 2004. Naisteklassis võitis Kadi Oorn ja meesteklassis Sanka, kellele andsid väärtuslikud trofeed üle klubijuht Tarmo Koppel ja 2003 aasta SPORDIKAPP’a võitja meestearvestuses Tauno Vare.

 

Vastava piduliku aura ja positiivsete emotsioonide najal kutsuti ette ükshaaval 2004 aastal sisseastujaid, kus tormilise aplausiga anti nendele üle värsked Magistrandisärgid.

 

Sõbrunemine madruste ja nende naiste vahel toimus hr Järve poolt läbi viidud tunnikontrolli ajal. Nii mõnigi naismadrus soovis ronida laua peale, et näidata üht ja teist, mida ta oskab ja näiteks mitu liiki lihast on inimisel. Võrratuid teadmisi näidasid Armilda laeva liikmed, kes vastasid õieti absoluutselt kõigile küsimustele.

 

Juba soojaks ja pehmeks räägitud, mõeldud ning joodud madrused ja nende naised võtsid osa väärismetalli kandmises kannikate vahel purgist purki. Võistluses võisid võtta osa ainult paarid, kusjuures ei olnud tähtis, kas tegemist oli mees-naine, mees-mees või naine-naine paar. Eks igaüks toimetas vastavalt südamesoovile. Väärismetalli võis kannikate vahele panna ainult teine paariline. Juba mitmendat korda ennast tõestanud laev nimega Armilda tõestas oma osavust ka seekord. Mainimata ei tohi jäta ka teiste laevade suurepärast showd, mis andis kogu võitlusele vastava maigu ja meeleolu.

 

Pidu ja trall oli kõigi võistluste saatjaks. DJ „kohalik” töö oli vastavalt tasemel, mida võiski oodata Jänedal. Juba väsinud hr. Märx ja hr. Järv viisid läbi ühe omapärase karaoke võitluse. Imprivisioon ja mängijate inspiratsioon mängis antud kontekstis suurimat rolli. Kõrge tasemega žürii hindas väga aktiivselt mängijaid ning õhtunaelaks oli nende improvisatsioon-karaoke versiooni esitamine, kus võeti pehmelt ette nii mõnigi TTÜ õppejõud.

 

Kõigi mängude võitjaid ootasid huvitavad ja ekslusiisvsed auhinnad: KMPG, Fagel, Saku, Rautakesko, Krediidipanga, Balbiino, Red Bull-i ja Ühisliisingu poolt.

 

Pikast päevast väsinud osalejad üritasid anda endast parima Talvepäevade viimasel õhtul ning pidid leidma võimaluse oma väsinud keha toimetada sinna, kus saaks hommikul üles tõusta.

 

Hommik oli meeldivalt üllatusi täis, sest nii mõnigi võttis osa vee ja pasta protseduurist ning peale tagasihoidlikut hommikusööki suunduti kas koju või ekskursioonile. Ekskursioonil külastasime Jäneda mõisa, Peeter Sisask’i töökoda, tegime ringi Nelijärvel ja Aegviidus, vaatasime Kõrve maastikku Kõrve tornist, käisime külas kunstnikul Anu Nahkur’il ning külastasime Anija mõisa.

 

Kokkuvõtlikult võib öelda, et Majandusmagistrantide Talvepäevad 2005 olid väärt organiseerimist ja osalemist. Ürituste ja võimaluste valik lõõgastumiseks, suhtlemiseks ja sõbrunemiseks oli seinast seina ning kõik sõltus ainult osalejast endast.

 

Peakorraldajana tahan avaldata suurt tänu nendele, kes aitasid kaasa Talvepäevade organiseerimises.

 

Suurima tänu on väärt: Julia Bergstein, Jana Saarkoppel, Daire Heinla, Ingrid Kase, Margot Nael, Margit Alep, Tarmo Koppel, Tõnu Toompark, Erki Aamer, Urmo Merila, Rain Urbsalu, René Arvola ja Siim Silland.

 

Sanka

Peakorraldaja

 

 

PROTOKOLL

MURDMASUUSATAMINE, MEHED 7,5km

Koht

Nimi

1,5 km

3 km

4,5 km

6 km

7,5 km

Vahe esimesega

1

Sanka

0:04:04

0:08:11

0:12:25

0:16:37

0:20:34

0:00:00

2

Tarrmo Koppel

0:03:57

0:08:10

0:12:24

0:16:36

0:20:37

0:00:03

3

Toomas Teesaar

0:04:04

0:08:26

0:12:48

0:17:09

0:21:31

0:00:57

4

René Arvola

0:04:29

0:09:17

0:14:21

0:19:28

0:24:34

0:04:00

5

Priit Pappel

0:04:55

0:10:04

0:15:10

0:20:15

0:25:18

0:04:44

6

Tauno Vare

0:04:40

0:09:42

0:14:55

0:20:13

0:25:20

0:04:46

7

Tõnis Tamm

0:04:41

0:09:43

0:14:58

0:20:14

0:25:29

0:04:55

8

Mait Mätas

0:05:51

0:11:08

0:16:05

0:20:51

0:25:45

0:05:11

9

Janis Pugri

0:05:10

0:10:35

0:13:58

0:21:17

0:26:20

0:05:46

10

Lauri Lüüs

0:05:44

0:11:16

0:17:04

0:22:40

0:28:47

0:08:13

11

Madis Mägi

0:05:43

0:11:29

0:17:21

0:23:16

0:29:22

0:08:48

12

Rain Urbsalu

0:06:06

0:12:25

0:18:56

0:25:49

0:33:16

0:12:42

13

Oliver Sassi

0:06:21

0:13:08

0:19:57

0:27:07

katkestas

 

14

Taavi Ojala

0:05:59

0:11:48

0:18:08

katkestas

 

 

15

Tarmo Puskar

0:06:05

0:12:45

katkestas

 

 

 

 

MURDMASUUSATAMINE, NAISED 3,0km

Koht

Nimi

1,5 km

3 km

Vahe esimesega

1

Kai Valtin

0:04:26

0:08:53

0:00:00

2

Silja Scheer

0:05:28

0:11:09

0:02:16

3

Elen Mitt

0:05:37

0:11:21

0:02:28

4

Inga Liiv

0:05:32

0:12:07

0:03:14

5

Anneli Terep

0:06:15

0:12:38

0:03:45

6

Merike Akerman

0:06:53

0:14:04

0:05:11

7

Daire Heinla

0:07:31

0:15:47

0:06:54

8

Jaanika Allikmaa

0:07:34

0:15:58

0:07:05

9

Heli Eerik

0:07:55

0:16:12

0:07:19

10

Pilvi Zion

0:08:02

0:16:25

0:07:32

11

Marina Kesselman

0:08:22

0:16:48

0:07:55

12

Margit Alep

0:08:40

0:16:57

0:08:04

13

Kati

0:08:32

0:17:12

0:08:19

14

Signe Uustal

0:09:48

0:19:50

0:10:57

15

Karin Põder

0:11:18

0:22:21

0:13:28

16

Ingrid Kase

0:10:14

0:24:02

0:15:09

17

Kerli Lorvi

0:11:51

0:24:23

0:15:30

18

Pille Kunart

0:11:20

katkestas

 

19

Julia Bergstein

0:14:54

katkestas

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

       © Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English