|   Eelinfod

 

 

 

 

 

 

Klubi Jooksumeistri võistlused

REPORTAAŽ  3.10.2004

 

 

 

 

 

 

3.oktoobril 2004 toimus teist korda Tabasalu jooksurajal Klubi Majandusmagister jooksupäev.

Seekord oli klubirahvast metsa kogunenud juba tublisti rohkem kui mullu. Jooksuhuvilisi ja jooksuhuviliste huvilisi oli Tabasalu panga pealsele kokku tulnud üle kolmekümne. See näitab, et nii elementaarse kulgemise kandepind on ka spordialana lai.

Esimesena astusid jooksurajale tulevased magistrandid, kes läbisid 500 meetrit. Sel aastal oli rebimine väga tihe ning kõik võistlejad mahtusid 9 minuti sisse. Võitjaks tuli 11aastane Markus Valb, kelle võiduaeg oli pisut üle kahe ja poole minuti. Viimasena finišijoone ületaja oli aga vaid kahe ja poole aastane ning teenis sellega ära publiku erilise aplausi.

Siis astusid rajale suured inimesed (nendega koos startis 5kilomeetrisele distantsile ka 11aastane Karl Sander Kase), et joosta oma enesetunde järgi kas 5 või 10 kilomeetrit. Nagu arvata võis, jäi osalemisrõõmu üllas idee stardijoonele leheprügi sisse ning selle asemel jooksis nüüd igaüks nagu oleks tal kurat kannul. Kuigi kõik olid lubanud, et seekord pingutama ei hakka, siis ometi näitas finišiprotokoll, et igaüks andis viimasel ringil endast viimase ja nii oligi kõigil osalejatel viimase ringi aeg parem, kui eelviimase ringi oma. Seega ära ei kukkunud enne lõppu keegi.

Meeste vahel läks kõvaks rabelemiseks juba esimestel meetritel. Vaid Sanka jäi metsa vahel pika ninaga eelmise aasta liidrit passima, kuid märkas peagi, et eelmise aasta liider on juba ammu kaotanud silmside selle aasta liidergrupiga ja nii andis Sanka jalgadele valu. Aga jalad ei saanud vist piisavalt valu, sest kui Sanka oli alla neelanud kõik võistlejad peale Anti, lidusid nad teiste eest kaugele ära. Liidreid jälitanud Ivar Sikk laiutas pärast finišit vaid nukralt käsi: “Koht oli enam-vähem, aga aeg oli väga kehv ja vahe liidritega venis liiga suureks.” Tippvormi ei lubanud näidata hiljutine haigus.

Kahe liidri vahel kujunes vast isegi kibedam võitlus kui eelmisel aastal. Taas olid liidrid erinevat kasvu mehed ja taas soosis raja lõpuosa väiksemakasvulisi. “Sõjaplaan oli kogu aeg maksimumi piiri peal joosta, et ehk ta väsib rohkem ära kui mina ja lõpuks ta viimasel ringil lihtsalt tempo tõstmisega maha raputada. Lõpu peale ei tahtnud jätta, sest mina pole mingi sprindimees. Kujunes aga teistpidi, Sanka pidas kõigile vahepealsetele kiirendustele ja muudele kavalustele hästi vastu ja vajutas 500 m enne lõppu gaasi põhja... paraku oli minu gaas juba põhjas ja polnud enam midagi lisada,” ütles teiseks jäänud Anti Anton. Sanka võitis jooksu kindlalt ja tema 10 kilomeetri aeg oli 36 minutit ja 44 sekundit.

Naiste võistlus ei kujunenud niivõrd tihedaks, kui just kõrgetasemeliseks. Naiste medaliarvestus toimus 5kilomeetri distantsil ja olgu nimetatud näiteks, et Silja Scheeri võiduaeg oli 22 minutit ja 10 sekundit. Samuti väärib märkimist seegi, et mitu naist suutis 5 kilomeetrit läbida kiiremini kui mõned mehed. Finišiheitlust seekordki kahjuks naiste vahel ei toimunud ja esimest kolme naist lahutas teineteisest terve minut. Teise koha saavutas ajaga 23:10 Elen Mitt ning kolmandaks tuli Eire Endrekson ajaga 24:20.

Kui võitjakolmik piirdus 5 kilomeetriga, siis Eilike Pruul ja Moonika Kaljas selle piskuga ei piirdunud ja jätkasid jooksu ka pärast viiendat kilomeetrit. Eilike lõpetas kuue ja poole kilomeetri järel, kuid Moonika pidas ainsa naisena vastu 10 kilomeetrit ning selleks kulus tal vaid 57 minutit!

Ehkki kaotajaid polnud ka seekord olemas, teadsid kõik, et eelseisval aastal tuleb hakata trenni tegema, sest “vanale rasvale”, nagu Anti armastas öelda, ei saa loota – eriti veel siis, kui seda rasva vahepeal kümne kilo jagu kogunenud on, lisas René.

Õhtu lähenedes jagati medaleid ja auhindu, räägiti lõkke praksudes oma muljeid, köhiti kopsusid võistluskrampidest vabamaks ning vaadati kaaslaste rõõsasid põski. Üks on kindel, kõigil oli hea meel, et sai kohale tuldud.

Reportaaži rajalt ja raja kõrvalt tegi René Arvola

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

       © Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English