|   Eelinfod

 

 

 

 

 

 

Magistrandid Erna matkal

REPORTAAŽ  6-7.08.2004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ka selle aasta augustikuul võtsid mõned magistrandid ette Erna matka. Erna matk on tsivilistide versioon Erna retkest. Eesmärk on ööpäeva jooksul läbida linnulennult umbes 40km, teostada kontrollpunktides etteantud ülesandeid ning tervena tagasi jõuda.

 

Vaatamata klubiliste vähesele huvile matka vastu astusid 4 vaprat magistrandi 6.augusti hommikul kl 6 Erna matka rada läbima. Stardipunktist anti kaasa rajakaart ning kontrolliti varustuse vastavust nõuetele.

 

Esimesed sajad meetrid läbiti mööda maanteed, mis jäi aga üürikeseks lõbuks. Samuti tuli esimesel tunnil maha kanda ka lootus kuiva jalaga rada läbida. Kontrollpunktid, mis olid küll teisel pool metsa või teisel pool vesist raba vintsutasid meie meeskonna liikmeid läbipõhjani. Sellele vaatamata läbisid enamuse rajast magistrandid reipalt. Alles öö hakul kui mõned tunnid pimedust oli talutud ning jalad all rasked otsustati et lõpuni ei viitsita minna. Niimoodi katkestatigi punktis, kus ülesandeks oli grillitud vihmausside, sisalike ja putukate söömine. Eelmistes punktides olid ülesanneteks: gaasimaskis suitsukambris objekti otsimine; metstaimede tundmine; täpsuslaskmine; telgi püstitamine kinniseotud silmadega; vibulaskmine.

 

Vaatamata nädalasele jalgade ravimisele, soovivad järgmisel aastal magistrandid Erna matkale välja minna mitme meeskonnaga.

 

Tarmo Koppel

 

 
 
 
  Stardis optimistlikud
 
 
  Koer teekaaslaseks
 
 
  Helikopterirünnak, mille eest pageti tuhatnelja
 
 
  Selles kontrollpunktis tuli tunda metstaimi.
 
 
  Pool teekonnast selja taga ning meeskonnad puhkavad jalgu
 
 
  Kõige suurem koormus langes jalgadele
 
       

       © Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English