|   Eelinfod

 

 

 

 

 

 

Klubilised paastulaagris

REPORTAAŽ  16-18.07.2004

 

 

 

 

 

 

Kümmekond klubilist tegid juulikuul Lõuna-Eesti tutvust ravipaastuga. Eesmärgiga vabaneda organismis ladestunud mürkainetest ning enesetunnet tõsta olid magistrandid valmis kolm päeva söömata olema. Rahule jäid üritusega umbes 2/3 osalejatest.

 

Lusika tallu jõudsid MM klubi liikmed 16-nda juulikuu päeva pärastlõunal olles eelnevalt ettevalmistanud organismid suhteliselt kergelt einestades - kes siis hommikul vaid maasikaid süües, kes jogurtit juues... osad isegi eelneva nädala vältel kaalujälgijate menüüd järgides.

Juba väravas tervitas meid rõõmsameelne perenaine Sirje, kes lahkesti raviteed õhtusöögiks pakkus. Teekruusid olid suured, kui ämbrid, oma pool liitrit vedelikku mahtus sisse ära. Teele võis lisada vaid sidrunit. Kui kellegil hakkas paha võis lisada ka lusikatäie mett. Mesi oli valmistatud võililledest ja kirsilehtedest. Esimese õhtu veetsime saunas, mille kraadiklaas näitas vaid 60 C. Hiljem selgus, et egas polegi soovitav suurema kuumusega sauna minna, kuna organism juba nõrk.

Järgmisel hommikul pakuti hommikusöögiks meile raviteed, mis sisaldas organismi puhastavaid ja mürke väljutavaid ravimtaimi. Seejärel alustasime massažiprotseduuridega. Saime kogeda nii meemassaaži kui kondiväänamist kui ka pehmet ja mõnusat mudimist. Tugevamate jaoks olid naelamatid, millel lebamine meenutas pistodade otsas magamist. Igaüks, kes soovis, võis teada saada oma organismis peituvad nõrgad kohad ning vastavalt sellele saada väänamist/mudimist massažööri poolt.


Lõunasöögiks pakuti seekord aga raviteed, mis oli garneeritud ahvatleva kuldkollase sidruniviiluga. Peale lõunasööki võtsid Daire ja Signe perenaise Sirje eestvedamisel ette retke kohalikele aasadele ja niitudele, kust korjati ravimtaimi ja punuti karikakardest pärgi....
Õhtu möödus jällegi saunas, seekord siis ennast eelnevalt sisse määrides juba mee ja meresoolaga.
Õhtusöök oli kaetud seekord maja ette asetsevale terrassile, kus siis perenaine oli valmistanud hõrgutava taimetee, mis oli kaunistatud kuldse sidruniviiluga. Desserdiks pakuti kollase karikakra ja piparmündi ning üheksa vägilase (pluss teadmata taimed) teed mida igaüks sai magustada meega.
Päev oli olnud nii tihe ja elamusi täis, et voodisse vajusime rampväsinuna alles kella 23 paiku...

Pühapäeva hommik. Päike särab taevas. Esimesed päikesekiired on esimesed paastujad Daire, Mariti ja Margoti juba kell 9 välja tiigiveerele päevitama ajanud. Päev möödub päikest võttes, viimaseid massažiprotseduure nautides ning laagri tipphõrgutist – linaseemnevedelikku nautides. Suurest supipotist kulbiga leent tõstes hakkas see enesele pikemaajaliselt sisendades meenutama juba karamellikisselli väikeste rosinatega. Ka konsistents oli kisselline ja maitse täitsa karamelline ...

Aga see ei olnud veel kõik! Laagris viibimine on lihtne aga kõige tähtsam paastumise juures on sellest õigesti väljumine. Kohapeal kolm päeva suudab meist pea igaüks teega ära elada aga katsu sa tagasi kodus olles külmkapist mööda vaadata, pereliikmetele selgitada miks sa oma lemmiksööki täna ei soovi ja allakirjutanu enda kogemuse kohaselt proovi sa esmaspäeva hommikul veeta 2 tundi koosolekul, kus laual degusteerimiseks uued jäätisesordid, vaadata kõrvalt, kuidas teised maiustavad, kuidas jäätis laual õrnalt sulama hakkab... suu jookseb vett aga sina rüüpad mõnuga tassis auravat kollase karikakara-üheksa vägilase-piparmündi-senna teed ja vastad töökaaslaste küsimustele, et ’ei, mul ei ole pohmakas’.

Paastust väljumine lühidalt käib sama pikalt kui sisenemine ehk siis kui 3 päeva paastud, pead 3 päeva ka sellest väljuma vastasel juhul võid oma organismi eluks ajaks tuksi keerata. Esimesel päeval jõime kõik rõõmsalt kapsa-kaalika-porgandi-kartuli keeduvett ja närisime kõrvale kuivanud leivaviilu. Teisel päeval saime juba süüa eelmisel päeval keedetud juurikad ära ning kolmandal päeval oli lausa pidupäev – kõrvale võis keeta kala! Ja pane tähele – kõik ilma soolata sest sool ei lase mürkidel väljuda ja naised - tekitab tselluliiti!
Aga mürgid väljusid! Ja kuidas veel! Kui muudmoodi aru ei saanud siis saunas pole meist keegi eales 60 C juures nii palju higistanud ja oli valgemast valgem.

Kokkuvõttes sai ka kilosid kaotatud, rekord 6 kg ning enesetunne on super! Laagris selgus, et kõige kahjulikum toiduaine on jäätis, mille peale osad paastujad premeerisid endid nädal peale laagrit JÄÄTISEGA!
 

Daire

 

 
 
  Kolm päeva joodi vaid raviteed
 
 
  Aeroobne tegevus väljutab kehast mürke kiiremini
 
 
  Pärast paastumist lubati süüa vaid linaseemne kisselli
 
       

       © Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English