Spordikapp   |   Eelinfod

 

 

 

 

 

 

FCMM Saalijalgpalli Üliõpilaste Meistrivõistlustel

REPORTAAŽ  7.02.2004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jalgpall on üks üliõpilaste populaarsemaid spordialasid. Seda näitas eilne Saalijalgpalli turniir Kristiine Spordihallis. Eesti Üliõpilaste Meistrivõistlustele oli end registreerunud 16 meeskonda üle riigi.

 

TTÜd esindasid ka sel aastal FC Majandusmagister ja FC Piraaja. Samad meeskonnad on ühtlasi ka TTÜ ainukesed jalgpalliklubid, kes suvel pidasid ka omavahel kohtumise, et välja selgitada TTÜ parim: peale jäi FC Piraaja.

 

FCMMi esimene mäng toimus turniiri eelmise aasta võitja JK Trauma'ga. Vaatamata väljakutsuvale nimele mängiti ilusat jalgpalli ning FCMM kaotas mängu napilt 0:1. Teise mängu vastaseks oli Mereakadeemia, kelle vastu lõid magistrandid ka oma ainukese värava. Kiire ja täpne pealelöök Igor Sumaroki poolt jättis vastase väravavahi vaid ahhetama. Kohtumine meremeestega lõppes siiski 3:1 nende kasuks. Kolmanda ja viimase mängu pidas FCMM Sotsiaal-Humanitaarinstituudiga. Noored jalgpalliässad olid tipikatest kiiruses üle ning kohtumine lõppes 0:6.

 

Vaatamata FC Majandusmagistri kaotustele, suutis parema positsiooni välja võidelda TTÜ JK Piraaja, kes pääses ka alagrupi mängudest edasi. Veerandfinaalis pidid aga tipikad alla jääma Audentesele 0:1.

 

Turniiri meistriks tuli Tallinna Tehnikakõrgkool. Teine koht läks Sotsiaal-Humanitaarinstituudile, kolmas Audentesele.

 

Milles siis seisneb tipikate kehv läbilöök tudengijalgpallis? Erinevalt mitmetest teistest kõrgkoolidest, kus jalgpall on kooli uhkus ning tugevalt toetatud kooli poolt, on TTÜs jalgpalli koht ebaselge. Küll saavad mõlemad TTÜ vutiklubid mõningast toetust TTÜ eelarvest: FC Majandusmagister tudengitoetustest ning JK Piraaja TTÜ Spordiklubilt. Toetussummad lubavad küll jalgpallitegevust jätkata, kuid kõrgemad püüded, nagu Eesti Üliõpilaste Meistrivõistlustel tippu jõuda, jäävad kahjuks kättesaamatuks.

 

Vaatamata kesistele ressurssidele tegutsevad TTÜ jalgpalliklubid aktiivselt edasi ning teevad ka tulevikus koostööd. Suvel külastab TTÜd London Imperial College jalgpalli esindusmeeskond. Kaks tehnikakooli peavad loomulikult ka sõpruskohtumise. Kuna TTÜ-l esindusmeeskond puudub, otsustasid FC Majandusmagister ja FC Piraaja selleks ajaks moodustada ühendmeeskonna, et näidata TTÜ jalgpalli võimalikult parimast küljest.

 

Tarmo Koppel

FCMM mänedžer

 

Turniirist võtsid osa:

A-alagrupp B-alagrupp C-alagrupp D-alagrupp
JK Trauma (TÜ) EBS Tallinna Pedagoogikaülikool  Tallinna Tehnikakõrgkool
TTÜ FC MajandusMagister TÜ FC Reaal TTÜ JK PIraaja Audentes
Sotsiaal-Humanitaarinstituut Sisekaitse Akadeemia Kõrgem Sõjakool TÜ Fauna
Eesti Mereakadeemia Tartu LennuKolledž Eesti Humanitaarinstituut Infotehnoloogia Kolledž

 

 
 
 
  Esimeses mängus oli vastaseks JK Trauma. Vaatamata jõhkrale nimele sai nendega hea mäng peetud.
 
 
  Mängude vahe oli kaks tundi, mis andis küllaldaselt aega strateegia kavandamiseks.
 
 
  Viimane mäng peeti Sotsiaal-Humanitaarinstituudiga.
 
 
  Vastase ründaja üritamas meie kaitsjaid ära petta, et meeskonnakaaslaselt kiirsööt saada.
 
 
  FCMM mängijatele tuli kaasa elama ning võitlusindu andma ka mitmed truud fännid.
 
       

       © Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English