Spordikapp   |   Eelinfod

 

 

 

 

 

 

Klubisportlased sanatooriumis

REPORTAAŽ  2.11.2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31. oktoober – 2. november deporteeriti taas Klubi MM sportlikust hooajast väsinud sportlased, treenerid ja fännid sanatooriumisse, seekord siis Pühajärve Puhkekodu ümbritseva kauni looduse rüppe.

 

Esimesed väga “haiged” magistrandid (Maret, Ingrid, Erki ja Üllar) saabusid ilma eriliste viperusteta sanatooriumisse juba reede õhtul. Olles saanud kätte tubade võtmed, suunduti kohe arstikabinetti, et registreeruda protseduuridele. Erinevalt teisel päeval saabunutest ei võtnud see nelja peale aega mitte rohkem kui pool tundi. Ette rutates niipalju, et Margotil ja Tõnul läks järgmine päev arstikabinetis näiteks kahepeale 45 minutit, mille käigus Tõnul lihaste pinget kontrollides tahtis arst jala kukla taha väänata kui poleks nii kitsaid pükse olnud ning lõpuks oli Tõnu sunnitud ohjad (klaviatuuri ja hiire) enda kätte haarama ning ise vajalikud lahtrid täitma, kuna vastasel juhul oleks püüdlikul, kuid arvutioskamatul arstionul läinud veel 45 minutit. Absoluutse rekordi tegi aga Tarmo, kes veetis arstikabinetis tervelt tund aega. Hariv vestlus, ütles mees ise, sest tegemist oli endise spordiarstiga kes nüüd spetsialiseerunud lihasvalude peale. Teada sai järgmist:

Põhjus, miks harrastussportlastel liigesed ja lihased aeg-ajalt valutavad, tuleneb ebaühtlasest koormusest. Üks päev teed sporti, teine päev mitte; samuti liigutad sa vaid üksikuid lihaseid, jättes enamus gruppe rakenduseta. Need rakenduseta jäävad lihased hakkavadki valutama. Ainuke asi, mis selle vastu aitab on eluviisi muutmine. St. tuleb regulaarselt teha venitusharjutusi ja stretchingut, mis need koormuseta lihased tööle panevad. Hea online-raamatu harjutuste skeemidega leiad ka klubiwebi oskusteabe sektsioonist.

 

Olles reede õhtul oma protseduurid kätte saanud, käidi ujumas ja saunas ning seejärel mindi keeglit mängima, kus kõige viimase ja otsustava mängu võitis imelikul kombel ja kõigile üllatuseks Maret. Võib-olla aitab tõele lähemale teiste keegeldajate tühjade klaaside kokkulugemine? ;)  Seejärel oli kell juba täpselt niipalju, et oli paras aeg hakata ööklubisse minema. Klubis kohtusime suureks üllatseks Toomasega  ja oli ka üks suurem Ühispanga seltskond, kes vahetpidamata ajas taga mingisuguseid lepatriinusid, mida meil neile jagada kahjuks ei olnud. See aga ei takistanud nendega hästi läbi saamast ja hilisööni tantsu löömast.

 

Laupäeval ajas Maret kõik varahommikul üles ja arvas, et on õige aeg ujuma minna. Nii tehtigi. Hommikusöögile minnes selgus, et juba on saabunud veel klubikaaslasi (Signe, Anneli, Pille, Marit, Eire, Margot, Tõnu, Paavo, Tauno, Tarmo, Edvard, Igor) Viimased (Kati, Ermo, Risto ja Anti) saabusid kella 17-ks ja olidki kõik kohal, peale Kadi ja Henri, kes olid aga nii ülihaiged, et ei jõudnud isegi sanatooriumisse tulla.

 

Laupäevane päev möödus kõigil protseduure võttes ja tõelist puhkust nautides, ükski muremõte ei suutnud üleüldisest õnnejoovastusest läbi tungida. Õhtul toimus aga Mareti ja Ingridi toas koosviibimine, kust osa rahvast läks/jäi/viidi magama, teine osa suundus aga jälle ööklubisse Comeback. Enne suudeti veel aga tuletõrjealarm tööle panna ja sanatooriumi külastajad, kes selleks ajaks juba magasid, üles ajada,  ning ehmunult pidzaamade väel mööda koridori jooksma panna.  "Mikä on probleemi" küsisid kümned unised soome pensionärid. Probleem oli nähtavasti tulekahjuandurites, mis reageerivad hapnikutaseme muutusele ruumis. Kuna ühte tuppa kogunes üle normi rahvast, siis oli ka hapnikutarbimine suurem.

 

Ei saa mainimata jätta sedagi, et eelpoolmainitud pidu ööklubis omastas täiesti hullupöörased mõõtmed, kus mehed ja naised rindupidi põkkusid, tantsiti ohjeldamatult nii vertikaalis kui aeg-ajalt ka horisontaalis, seltsiti nii omade kui võõrastega ning kuhu meid kindlasti pikisilmi tagasi oodatakse! J

 

Pühapäeva hommik algas taas ühisujumisega, mille käigus mõnel pulss 140-ni tõusis, ja lõppes Tarmo otsimisega mööda sanatooriumi. Lõpuks leitigi ta rahulikult ujulas kroolimast, napilt enne seda kui ta oleks kogu oma kodinatega ükse taha tõstetud.

Pühapäevahommikune ühine hommikusöök kujunes paljudele meeliülendavaks muljetevahetamise ja mõnele ka -omastamise kohaks.

 

Oli igatahes äraütlemata vahva ning lõõgastustpakkuv üritus ja kindlasti kordame seda jälle järgmisel aastal !

 

dr. Üllar Koemets

 

 
 
       

       © Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English