Videod   |   Eelinfod

 

 

 

 

 

Klubi Kartmatu Kihutaja Võidusõit 2003

REPORTAAŽ  16.09.2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16. septembril 2003 toimus Klubi Majandusmagister esimene võidusõit sarjast MM Kartmatu Kihutaja.

Trotsides suurepärast päikselist ilma ning ideaalset õhtut hobikardisõiduks :) tuli tänu tublile meediategevusele kohale seitse registreerunut üheteistkümnest, neile lisaks veel kaks tulihingelist pealtvaatajat, Tarmo Koppel (kaameratöö) ja Üllar Koemets (ralliässade maise vara talletaja sõitude ajal :).

Võistlus võis alata peale võistlejate "kohustuslikku" kaalumist (v.a. naisvõistlejad :), mis leidis aset peale kahtlusi, et kergematel on sellel alal eelised.  Siiski otsustati minimaalsete kaaluerinevuste tõttu kärbeskaallaste sõidukitele lisaraskusi mitte paigaldada.

Esimesed 8 minutit sõideti prooviks, et saada tavapärasest raskema rooli, madalama kliirensi, ahtama pagasiruumi ja väiksema kohtade arvuga sõiduriista ning ka harjumuspärasest kurviderikkama rajaga sinapeale. Selles sõidus näitas üllatavaid aegu võidusõidu ilmselt raskekaalulisim tegija, Indrek Kelder (tublisti alla 49 sekundi).

Pärast lühikest puhkepausi, esmamuljete vahetamist ning konkurentide sõidunõksude ja -nõrkuste tundmaõppimist asuti kvalifikatsioonisõidule, mille eesmärk oli kiireima ringiajaga finaalsõidu stardipositsioonid
paika panna, mis nägid siis välja sellised:


Pos | Nimi | Parim ringiaeg
1.   Indrek Kelder 48:50
2.   Anti Anton 48:80
3.   Erki Mehevits 48:83
4.   Paavo Ala 49:09
5.   Tõnu Toompark 51:13
6.   Margit Alep 56:09
7.   Anne-Mai Kaarma 1:00:01

Pärast järjekordset pisikest pausi asuti nüüd juba viimast ning seekord tõsiselt 20 finaaliringiga mõõtu võtma - stardipositsioonid olid ausalt paigas, mootorid undasid metsikult, närvid olid viimseni pingul, fooris
põles punane tuli...  Ühtäkki tuled kustusid, start oli antud, autod sööstsid paigalt - algas tõeline võidukihutamine klubi meistritiitli peale!

Finaalsõit püsis algusest lõpuni ülimalt tasavägisena, vähemalt neli magistranti ei kaotanud teineteisega hetkekski silmsidet.  Alates u. kümnendast ringist suutis ennast liidripositsioonile rebida ürituse peakorraldaja Paavo Ala, kellel õnnestus väljaheideldud kohta hoida kuni võiduka lõpuni.  Seda küll vaevumärgatava vahega - kõigest 38
sajandikku! - Anti Antoni ees, kes teda kõrvuti olles džentelmenlikult rajapiirdeisse ei pressinud (õilsus spordis on tänamatu omadus :).

Selgusid Klubi MM Kartmatu Kihutaja võidusõidu finaali tulemused:

Koht |  Nimi  |  Parim ringiaeg  |  Stardipositsioon
I koht Paavo Ala 0:47.668 4.
II koht Anti Anton 0:48.394 2.
III koht Erki Mehevits 0:47.952 3.
IV koht Indrek Kelder 0:48.015 1.
V koht Tõnu Toompark 0:50.239 5.
VI koht Anne-Mai Kaarma0:54.776 7.
VII koht Margit Alep 0:54.946 6.

Pingelise finaalsõidu lõppedes ning kohtade selgumise järel andis FK Keskuse esindaja võitjatele pidulikult "MM Cup 2003" diplomid üle, mis loomulikult toimus nagu kord ja kohus - autasustamispoodiumil. Meeles ei jäänud pidamata ka meie kartmatud naiskangelased, kes samuti peakorraldajalt šampuse said, mille nad olid valmis õelikult omavahel jagama, sest polnud päris kindel, kumb neist valitud alal parem on.

Peale kõike seda suundus terve seltskond sõbraliku perena Rebasemäe Pubisse, kus vahetati sõidumuljeid ja lasti kaasavõetud võidušampusel (poolsalaja) hea maitsta ning kus kiirliiklejatega liitus veelgi huvilisi, kes olid tulnud võitjaid oma näpuga katsuma ja väljareklaamitud 100% head seltskonda nautima. Sealsamas jagati veel kätte ka Klubi Majandusmagister Kartmatu Kihutaja Võidusõidu ametlikud diplomid, sealjuures said eraldi arvestuses
diplomeeritud ka naisosavõtjad: I koht Anne-Mai Kaarma ja II koht Margit Alep.

Oli üks äraütlemata vahva õhtupoolik! :)

P.S. Proteste enam vastu ei võeta, revanši aga küll! :)

P.P.S. Ürituse peakorraldaja tänab kõiki osavõtjaid, pealtvaatajaid ning ka hilisemaid seltskondlikke liitujaid.  Eraldi tänud Tõnu Toomparkile, kes julgustas korduvalt ülalkirjeldatud üritust korraldama.

Peakorraldaja Paavo Ala
e-post: speedy(ät)supercow.ee
tel.: +372 56 569 998
 

 

 
 
 
  Stardijoonel
 
 
  Soojendusringid
 
 
  Kvalifikatsioonisõit
 
 
  Võistlus
 
 
  Stardijoonel
 
 
  Peakorraldaja Paavo Ala sõitis välja esikoha
 
 
  Esimesed tulemused selgunud
 
 
  Indrek Kelder analüüsimas, kui palju talle läks maksma kinnisõit
 
 
  Pjedestaalikohtadel (vasakult): Anti Anton, Paavo Ala ja Erki Mehevits
       

       © Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English