Videod   |   Eelinfod

     

 

TTÜ karikas läks käest

REPORTAAŽ  1.09.2003

 

 

 

Eile, 1.septembril otsustati Kalevi staadionil TTÜ parima jalgpallimeeskonna tiitel. TTÜ karikamatši võitis Jalgpalliklubi Piraaja, teiseks jäi FC Majandusmagister.

 

Kuna Tallinna Tehnikaülikooli raames tegutseb vaid kaks ametlikku jalgpalliklubi, siis otsustasid need omavahel mõõtu võtta, et selgitada, kes on parem. Väljakutse esitas FC Majandusmagister, kelle koduväljak ka Kalevi Keskstaadion ühtlasi on.

 

Staadionile kogunenud publik ning mõlema klubi fännid nõudsid valjuhäälselt, juba enne kohtumise algust, võitu oma lemmikutele. Kohtuniku avavile ning närve kõditav matš võis alata. Kuna suurem osa esimese poolaja mängust toimus magistri väljakupoolel, võib väita, et mängu algust domineeris Piraaja. Sellele vaatamata olid esimesed paarkümmend minutit ärmiselt tasavägised ning ilusat mängu näitasid mõlemad pooled.

 

Kahekümne viiendal minutil kasutas Piraaja aga ära magistrite värava all tekkinud arusaamatust kaitsemängija ning väravavahi vahel. Peaaegu väravajoonelt kõksati pall võrku ning skoor oli avatud. Siiani olid magistrid vastu pidanud tehniliselt tugevamale vastasele ning nüüd anti esimene värav käest nii kergelt - kapten käratas mehed rohkem omavahel suhtlema. 

 

Poolaja lõpuvile kostes oli seis ikka 0:1 Piraaja kasuks. Vaheajal tegid mõlema meeskonna kaptenid ümberkorraldusi oma mängutaktikas, et paremini kohanduda vastasega. Paremini õnnestus selles aga Piraaja treener Ilmar Põhjala, kes on ühtlasi ka FC Flora abitreener. Kasutades ära magistrite nõrkusi, hakkas viimaste väravat pall tihedamini külastama. Alles teise poolaja lõpus suutsid magistrid oma mängu taaskohandada, et väravatesadu lõpetada. Matši lõppskooriks jäi 0:6 Piraaja kasuks, sealhulgas üks realiseeritud penalt.

 

Hea jalgpall on sport, mida on sponsorite toeta raske harrastada. Seetõttu olgu veelkord ära mainitud ttü jalgpalliklubide toetajad. FC Majandusmagistril aitab palli mängus hoida rektor Andres Keevallik tudengiürituste toetusrahade kaudu. Samuti on magistrid leidnud partneri Saku õlletehase näol, kes jalgpallureid trennides mineraalveega kosutab. JK Piraaja saab rahalist tuge TTÜ Spordiklubilt.

 

Tarmo Koppel

FC Majandusmagister

 

 

 

 

Mänguaeg oli 2x45min, vahetused vabad, platsil 10+1 meest.

Väravasse läks FCMM-i andekas väravavaht Igor Sumarok

 
 
  Piraaja üritamas läbi murda Majandusmagistri kaitsest
 
 
  Majandusmagistri kaitsemängijad hoidsid visalt positsioone
 
 
 

Pall kaotsis

 
 
  Piraaja treener Ilmar Põhjala teeb vahetuse ning annab õpetussõnad kaasa: jookske keskele ning võtke esimene pall ära
 
 
 

Uued plaanid

 
 
  Aleks ja Indrek joomas klubisponsor SAKU kosutavat mineraalvett
 
 
  Piraaja varumängijad
 
 
  Teine poolaeg
 
 
  FCMM väljakukooseis: (ülalt vasakult) Andres Hall, Sten Akel, Tarmo Porgand, Rain Riisimäe, Indrek Laineveer, Tauno Vare, Igor Sumarok, (alt vasakult) Risto Eelmaa, Ivar Sikk, Rodion Zlobin, Valjo Lutsoja, Aleks Kolobov
 
 
  TTÜ jalgpallurid
 
       

      2003 Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English