Videod   |   Eelinfod

 

 

 

 

 

Klubi MM Suvepäevad 2003

REPORTAAŽ  8-10.08.2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.-10. augustil 2003. a. toimusid Varblas Saarna talus klubi MajandusMagister suvepäevad. Suvepäevade teemaks oli Eesti filmiklassikasse kuuluv mängufilm “Mehed ei nuta” (režissööridebüüt Sulev Nõmmikult, esilinastus teles 01.01.1969). Nõndaks sai ka Saarma talu omale ajutise sanatooriumi tiitli.

 

Kõiki saabujaid tervitasid esmalt doktorikitlis õed ja vennad, kes kõiki patsiente mõõtsid ja kaalusid. Pikkuse mõõtmise järel võisid paljud seni mitte “pikkade ja ilusate” kategooriasse kuulunud öelda, et ravikaardile kantud pikkuse number on pooled probleemid nende eluteelt kõrvale pühkinud.

 

Mitteametliku soojenduspäeva ehk 8. augusti avalöögina toimus magistrand Lauri kujundpõetamine. Selle käigus süstis kummikinnastatud René Lauri veeni Saku Heledat. Tilguti abil hoidis õde Maret ravialuse meeleolu oma kontrolli all.

 

Õhtu olulise tähtsündmusena siinkirjutaja jaoks peeti austusväärselt meeles magistrand Tõnu sünnipäeva. Pealtvaatajate suureks kurvastuseks ei maandunud magus tort mitte Tõnu näos, vaid hoopis kaaspatsientide kõhus. Enne seda jõuti veel tähtpäevalist 28 korda tooliga laele ohtlikult lähedale tõsta. Ebatavalisel kombel Tõnu puhul toimus kogu see protseduur ilma verejooksude ja lahtiste luumurdudeta.

 

9. augusti keskpäeval toimus suvepäevade avalöök. Selleks oli stseen filmist “Mehed ei nuta”, mille kandsid ette Maret, Karolina, Eire, René, Ermo, Risto ja Tõnu. Etendusele järgnenud avasõnas võttis klubijuht Tarmo lühidalt kokku klubi tegevuse ja andis tegevussuunised tulevikuks.

 

Suvepäevade sportliku osa algus oli 17 osavõtjaga triatlon. Selle ujumise osa kujunes pigem aeglaseks takistusjooksuks vees, kuna ka 100m kaugusel veepiirist, kus asus pöördepoi, oli vesi vaevu rinnuni. Sellegipoolest oli ujumisetapp triatloni kurnavamaks distantsiks ning enamus võistlejaid naases randa ramp-väsinuna. Veest väljatulemisel kujunes mitteametlik osa ehk riietumisetapp tõenäoliselt kõige tehnilisemaks alaks, sest siin mängiti paika medalikolmik. Näiteks hõbemedalist doktorand Arvola ei hakanud ujuma minnes jooksususse jalast võtmagi ning tegi veedistantsi läbi nendega, seetõttu sai rattale istuda koheselt. Magistrand Toompere, kes jõudis rattastarti üheaegselt Arvolaga, hakkas jalga ajama oma rattasusse ning kogu protseduur võttis tal tervelt minuti, mistõttu ka triatloni kuues koht. Esimese kolme mehe võistlus kujunes vägagi tasavägiseks, ratta- ja jooksudistantsil kestel vahetati mitmel korral positsioone. 1-km-le jooksule läks Are Urimäe kindla liidrina. Etapi kestel aga maksis valusalt kätte varakult söödud lõuna, mis tekitas pistevalusid ning sundis meest jooksu jalutamisega asendama. Pisarad silmas vaatas ta, kuidas kullakohalt pronksile kukkus. Naiste kulla võttis raudnaine Annika Altraja, kellele see oli juba kolmas järjestikuline klubimeistri tiitel. Triatlon on kümnevõistluse järel üks raskemaid klubi MM Spordikapa sarja kuuluvaid meistrivõistlusi.

 

Laupäeva pärastlõunal pärast sööki aeti lihtsameelsemad magistrandid pallimurule ning kavalamad magistrandid seadsid end koduselt pehmele murule pikutama, et jalgpalli “otseülekannet” jälgida. Mäng oli väravaterohke ning pakkus teleülekandest enam vahetuid elamusi ka pealtvaatajatele. Nii näiteks löödi pihta Tarmo Nurmela õllepudelile, mille ta vaid hetkeks järelvalveta oli jätnud. Väiksemaid ja suuremaid vahejuhtumeid oli veelgi.

 

Pärast jalgpalli oli ka publikum sunnitud püsti tõusma, et liikuda kadakate vahele, kus “lõbusaid robinsone” kehastada tuli. Filmi “Mehed ei nuta” ainetel viidi läbi ajaviitemängud. Nagu arvata võis, püüdsid majandusharitlased igal sammul seadust muuta ja reegleid täiustada, kuid kohtunikud olid seks puhuks oma tagala kindlustanud – läheduses oli piisavalt kadakaid, mida petturitele püksi toppida.

 

Õnneks jäid kõik kadakad püsti, sest istuv näputöö pole treeninud magistrande veel nii tugevaks, et nad suudaksid kadaka maast üles sikutada. Hakkama said nad hoopis AURA pudelite otsimisega kadakasalust, mis annab tunnistust magistrandide heast maitsest.

 

Janu kustutades ei unustatud siiski ülimaid väärtusi ning koos hinnaliste AURA janukustutitega toodi võsast välja ka palju sinna kadunud prahti. Keskkonna puhtuse eest hoolitsemises anti välja ka eripreemia, mille sai Urmas, kes ei suutnud vaadata, kuidas tühjad plekkpurgid kenas looduses vedelevad.

 

Ka veeprotseduurid leidsid aktiivset osalemist. Nii näiteks osales Ermo nii oma meeskonnas märja modellina kui ka vastaste nn Splash-Test-Dummy’na. Viimane roll tõi nii temale kui ka teda piserdanud Sanderile eripreemia.

 

Õhtusel grillivõistlusel näitasid kolm võistkonda, mida nad suudavad ja oskavad teha hakklihast. Valdavalt tehti hakklihast asju, mida kõlbas süüa. Grillivõistlus tipnes valminud roogade presentatsiooniga, milles üks oli parem kui teine. Ja kolmas oli kõige parem.

 

Pingelistel ja tasavägistel võistlustel kogutud punktide alusel arvutas žürii välja võitjad. Võitjad said arbuusid, millele löödi nuga kiiremini sisse kui ajuoperatsiooni ootavale patsiendile. Autasustamisele järgnenud karaokel suudeti lauluoskuseta magistrandid peatsel tahaplaanile tõrjuda ja lõbus ajaveetmine võis jätkuda koiduvalguseni. Iseasi paljud nõnda kaua üleval püsisid.

 

Pühapäeva sisu oli tõsisem. Vallamajja kogunenud magistrandidele rääkis vallavanem Sivar Tõnisson elust Varbla kandis. Saadud kogemustepagasit täiendas lühike ekskursioon, mis möödus Liivi Tõnisson’i juhtimisel nii olümpiavõitja Kristjan Palusalule kui suurkirjanik Karl Ristikivile pühendatud mälestuskividest.

 

Varbla ajahamba poolt puretud muuseumis ehk Uus-Varbla mõisas tutvusid magistrandid vanade asjadega ning mõnd isegi üritasid kasutada. Õnnes terve mõistus võitis ning vaatamisväärsustega tutvumine jätkus vabas looduses, kus märksa vähem asju, mida saab ära lõhkuda.

 

Kolga oja vaevu varbaid varjav veetase ei suutnud Urmast panna vastu seisma kiusatusele end vette kasta. Arvatavasti on tegemist esimese ja viimase inimesega, kes end sesse ojja on pikali visanud. Küsimusele, et miks Urmase selg peale ujumist kuiv on, võinuks ta vastata tsitaadiga aktuaalsest filmist: “Aga ma ujusin nii kiiresti!”

 

Viimase vaatamisväärsusena jäi magistrandide-patsientide teele Matsi sadam, mida raskete rahakottidega magistrandid viie- ja kümnekrooniseid lehvitades tahtsid Liivi Tõnisson’ilt korduvalt ära osta. Äri jäi siiski ajamata ning nii suundusid ravialused tagasi sanatooriumi turvalisse rüppe.

 

Pisikese koosistumise osaliste silmadesse tõi rõõmu iga Urmase küpsetatud lihatükk, mis kõik haarati lennult. Veelgi rohkem pani aga silmad särama EBSi omade lubadus mõelda sellele, et järgmise ühispeo korraldavad nemad. Klubi MajandusMagister ootab.

 

Klubi Majandusmagister Suvepäevadel 2003 osales üle viiekümne majandusmagistrandi ja -magistri, nende seas ka külalistena  6 magistrandi EBS-ist. Ürituse sponsoriteks olid oma parimate toodetega Saku Õlletehas, Leibur, Aura mahlad, K-Rauta, samuti TTÜ ja TTÜ Majandusteaduskond.

 

Tõnu “Tagasihoidlik Aaskäoking” Toompark

klubi MM pressiesindaja

 

René Arvola

klubi MM turundusjuht

 

 

 

 

 

 

TRIATLONI PROTOKOLL (200m ujumine; 5km ratas; 1km jooks)

MEHED

 

 

Aeg (pärast etappi)

Spordikapa  

Koht

Nr.

Võistleja

Ujumine

Ratas

Jooks

punkte

2

Anti Anton 

5:38

17:27

21:36

10

17

Rene Arvola

5:35

17:32

21:49

9

13

Are Urimäe

5:58

16:54

22:21

8

4

23

Tauno Vare

6:01

17:50

22:34

7

5

10

Gunnar Raaga

5:46

17:57

22:46

külaline

6

16

Henri Toompere

6:28

17:46

22:47

6

7

1

Priit Pappel

5:58

19:11

24:06

5

8

6

Ivar Sikk

6:02

19:38

24:10

4

9

3

Tarmo Koppel

6:19

19:31

24:48

3

10

14

Lauri Tammel

5:55

20:27

25:39

2

11

22

Urmas Oru

8:07

22:13

26:40

EBS

12

5

Mart Liik

7:17

21:27

27:17

EBS

 

 

 

 

 

 

NAISED

 

 

 

 

 

 

11

Annika Altraja

6:25

17:58

22:56

10

12

Kadi Oorn

8:31

21:48

27:48

9

4

Maret Klaas

6:50

21:41

28:15

8

4

18

Merlin Müür

7:51

23:44

30:09

7

5

15

Signe Keernik

7:17

26:48

32:29

6

 

Võistluste peakohtunik

Ermo Eero

 
 
 
  Sanatooriumi arstide nõukogu peab registreerimislaua juures nõu
 
 
  Valmistutakse järgmiseks päevaks, mil saabuvad unetud
 
 
  Doktor René "Aadu Kadakas" Arvola teostab unetule keerulist veenioperatsiooni
 
 
  Unetuse allikas on välja opereeritud
 
 
  Laupäev. Avamine algas sponsorite lippude heiskamistega
 
 
 
 
 
  Unetute saabumist oodates ümisesid meeleolumuusikat kaaskorraldajad
 
 
  Saabusid esimesed patsiendid, kes kohe nõudsid seletust, kus on sanatoorium!
 
 
  Klubijuht Tarmo Koppel tutvustamas klubi lähitulevikuplaane
 
 
  Esimene atraktsioon oli iga-aastane triatlon
 
 
  Triatlonist võttis osa kokku 17 meest-naist
 
 
  Peakohtunik Ermo Eero andis püstolist stardipaugu
 
 
  Magistrand Henri Toompere trumpala on rattasõit
 
 
  Triatlonivõitja Anti Anton
 
 
  Triatlonistid
 
 
  Triatlonistid ja kaasaelajad
 
 
  Programm jätkus jalgpalliga
   

Leht 1/2  |  Järgmine

 

       © Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English