Videod   |   Eelinfod

       

 

 

Rattasalgu Rattamatk 2003

REPORTAAŽ  4.08.2003

 

 

 

 

2-3.augustil viis Klubi Majandusmagister Rattasalk läbi Rattamatka "täiesti tavalises Eestis".

 

Laupäeval võtsid Rattasalgu 5 naist ja samapalju mehi ette visiidi Koeru, et seal pisut rattaga ringi sõita ning tutvuda sealse eluga ning anda endast kõik Rakke rattamaratonil. Koeru jõudes tervitas salklasi pubi-hostel Janune Kägu, kus kolm salklast ööbisid presidendisviidis, millest andis tunnistust K.Pätsi portree voodipäitsis.

 

Lõuna paiku asusid ratturid teele Rakke poole ning seal selgus, et rattasalgul on arenguruumi grupisõidu alal. 10 ratturist grupp venis kohati poole kilomeetri pikkuseks ning sellele aitasid tublisti kaasa Tarmo Nurmela ja René Arvola äkilised kiirendusmanöövrid. Kordamööda trumbati teineteist üle ning prooviti siledal teel tippkiirusi. Kokkuvõttes oldi 50 km/h kiirusele päris lähedal, kuid seda maagilist piiri kumbki siiski ei ületanud. Ka Maret proovis oma ratta galopikäiku ning see jooksis kenasti 41,5 km/h välja. Vaatamata profiklassile omastele individuaalsooritustele jäi keskmine kiirus ca 50 kilomeetri kestel siiski 20 km/h kanti.

 

Laupäevase retke üheks huvitavamaks osaks oli Rakke rattamaratoni ühe lõigu läbimine. Tegemist oli selge eneseületamisega, sest juhuvalik oli viinud haritlased kõige raskemale rajajupile, kus esindatud kogu „rattarõõm“ – järsud tõusud kanarbiku, kivide ja kändude vahel, suurte aukudega laskumised (kohati meenutasid suusahüppemäe maandumisnõlva) ja kartulivagude ristületused.

 

Üsna distantsi lõpus peatuti pikemalt Väinjärve ääres. Leiti eneses piisavalt jõudu, et vees palli taga ajada ning lapse kombel teineteist veega pritsida. Tarmo K, Tauno, Henri ja René võtsid kätte ja ronisid kõrgele hüppetorni peaaegu ülemisele astmele ning astusid sealt suure lupsuga (pigem siiski plärtsuga) vette. Selline ca 5 meetrine õhulend lõppes hüppajatele siiski ilma suurema pükside määrimiseta, mistõttu juleti altpoolt ka pea ees vette hüpata.

 

Koeru tagasi jõuti alles õhtul. Köeti sauna ja grilliti.

 

Järgmisel hommikul jagunes salk sektsioonidesse, sest korraga ei saa ju lebotada, võistelda kõige tolmusema rattameistri tiitli pärast ja samal ajal tutvuda ümbruskonna kultuurimälestistega. Igaüks leidis omale meelistegevuse ning pärast hommikusööki sõitsid viis kanget salklast (Tarmo, Tarmo, Henri, Tauno ja Marje) Rattamaratonile. Neile elasid kaasa enesealalhoidlikuma distantsi valimise teel Maret, Anne-Mai ja René, kelle teekond läbis Faehlmanni ja Baeri sünnikohtasid. Karl Ernst von Baeri sünnikohta, Piibe mõisa oli alles jäänud lisaks mälestusmärgile vaid mõned puud, mida kultuurivoldikutes pargiks nimetati. Pärast kultuuridoosi ja ca 40 kilomeetrist imearmsa külavahetee läbimist jõuti Väinjärve äärde lebotama, kus hoidsid paremaid päevituspaiku Marit ja Kadi. Igavuse peletamiseks lahendasid viimased ristsõnu.

 

Peale Ratturite finišeerimist lamati liikumatult finiši läheduses ning jutustati päeval läbi elatud juhtumistest. Koerust lahkuti teadmisega, et taolised üritused on ülimalt toredad ning kordamata neid jätta ei saa.

 

René Arvola, M.A

 

 

 

 

 
 

 

Matkaeelne rivistus tugipunkti juures. Vasakult: Henri Toompere, Kadi Oorn, Marit Kasesalu, Tarmo Koppel, Maret Klaas, Marje Piirisild,
René Arvola, Tauno Vare, Anne-Mai Kaarma, Tarmo Nurmela.

 
 
  Magistrand on viisakas liikleja.
 
 
    Matkatee  
 
 
 

Segane on hetke asukoht, Rattasalgu juht Tarmo Nurmela uurib kaarti.

Õige vastus saabus aga hoopis mööduvalt külanaiselt.

 
 
  Puhkusepeatus külavahel.
 
 
 

Kuna passe kaasas polnud, ei juletud kumbagi teeotsa ette võtta.

 
 
  Vahepeatus Väinjärve ääres. Rattur Henri Toompere naudib vaadet.
 
 
  Klubilised jahutasid end järvevees ning pidasid samas hiljem maha ka vesipalli võistluse.
 
 
  Esimene samm spordi poole - ratturite võistlustoit on kergesti seeditav ning toitainerikas makaron.
Õhtune ajaviide.
 
 
  Matka teisel päeval jagunes rattasalk kaheks: ühed läksid sõitma maratoni ning teised jätkasid matka.
 
 
  Rakke maraton.
 
 
  Magistrand Henri Toompere vasakul (nr.375)
 
 
  Magistrand Tarmo Koppel
 
 
  Maraton osutus tõsiseks katsumuseks.
 
       

      2003 Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English