Videod   |   Eelinfod

       

 

 

Suusareis Slovakkiasse

REPORTAAÞ  2-9.03.2003

 

 

 

 

 

 

 

2.-9.märtsil 2003 aastal käisid kolm magistrandi, Tauno Vare, René Arvola ja Kaidi Kurik Slovakkias, et avardada magistrandide silmaringi ja puhata aktiivselt.

 

Juba 3.märtsi hommikul saabuti Popradi ning veel samal päeval mindi mäele. Esimene mägi oli soojendus, kuigi selle mõõdud ületasid eksponentsiaalselt Eestlastele tuttava Kuutsemäe. Teisel päeval külastati murdmaasuusasõpradele tuttavat Ðtrbske Plesot. Murdmaasuusaspetsialistina jälgis René Arvola kohalikke trennijaid ning pidi muigel suuga tõdema, et slovakkidel tuleb veel kõvasti harjutada, et Majandusmagistri suusatajatega suudaksid sammu pidada. Slaalominõlval pöörati kõik pea peale, sest kohalikud tuhisesid ennastsalgavalt alla sellistest nõlvadest, kust magistrandid enest alal hoides külg ees alla lohisesid.

 

5.märtsil sõideti Krompachy, kus René Arvola mõõtis ühe laskumise pikkuseks 5 minutit suurel kiirusel (pool maad läbis ta suusad õhus). See mägi meeldis René’le ka kõige enam, sest oli üliheas korras ning piisavalt pikk ja kiire, kuid suhteliselt ohutu. See-eest armus Tauno esimesest silmapilgust Jasna nõlvadesse. 6.märtsil saabus Tauno ellu pööre, sest tõstukite abil viidi ta sinna, kust alla pääses vaid mööda nn musta nõlva (kõige räigem tase). Ja seal, kus René kogu laskumisel pidurit andis, pani Tauno käigu sisse ja kaapis kohalt minema nii, et René teda rohkem tol päeval mäel ei näinud. Alles õhtul andis ta näole ja koos kõrtsis istudes vahetati muljeid, samal ajal odavat õlut libistades. Samal õhtul veedeti aega koos kohalike naistega Ðtrbske Pleso ööklubis ning aduti, et kohalike ööelu on ikka kohati lausa norskav, sest kell 1 olid teised külastajad klubist lahkunud ning alles olid jäänud vaid eesti mehed ja mainitud slovakitarid. Kell kolm öösel sai ka viimastel mõõt täis ning asuti tudule.

 

7.märtsil laenas René Tauno venda, Alo’t, kes René’st vaid kaks tundi nooremaks osutus. Laenu eesmärgiks oli viia magistrandi jalg 2301 meetri kõrgusele Ðtrebske Solisko tippu. René ja Alo viidi tõstukiga 1830 meetri kõrgusele ning 2,5 tunniga tõusid nad omal jalal 500 meetri võrra kõrgemale oodatud tippu. Eestlastega sammu pidanud kohalikud alpinistid imestasid endal püksid märjaks, kui kuulsid, et eestlased on mäkke tulnud ilma kassideta. Edasi järgmisele tipule meid ei lastud, sest Poola piirivalve oleks meid narkokullerite pähe maha lasknud. Vähemalt nii väitsid kohalikud, kes ka samas kohas otsa ringi pöörasid ja tagasi läksid. Mäest alla tulemine meeldis René’le ja Alole sedavõrd, et nad otsustasid tõstukit poolel teel enam mitte kasutada. Naistepäeval poeti Demänovska karstikoobastesse ja loputati end hiljem soojas termaalbasseinis.

 

Tagasiteel kokkuvõtteid tehes, tõdesd Tauno ja René, et Slovakkia on üsna ebatervislik maa, kuna õlu ei maksa reeglina üle 10 EEKi ja mäed on ka nii ilusad, et kipud unustama oma lennuvõimetuse ja kihutad mõtlemata alla igast nõlvast (ka sealt, kus lund ei ole).

 

René Arvola,

Klubi Majandusmagister pressiesindaja

 

 

 

 
 
  Ðtrbske Pleso
 
 
  Sõit mäkke Ðtrbske Plesos
 
 
  Magistrandid Krompachyl
 
 
  Kõrts Propadis
 
 
  Jasna must nõlv
 
 
  Puhkepaus 2km-i kõrgusel
 
 
  Vaade Predné Solisko-lt 2093m
 
 
  Üks väga huvitava kujuga tipp
 
 
  Ðtrbske Solisko 2301m
 
 
  Kaugemale enam ei saa
 
       

       © 2003 Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English