Videod   |   Eelinfod

 
 
 
 
FCMM Jalgpallikoondis sanatooriumis

REPORTAAŽ 9.12.2002

 

 

5-8. detsembrini deporteeriti FCMM Jalgpallikoondis Toila sanatooriumisse. Möödunud hooaja vigastusi ja väsimust ravisid nii mitmed mängijad kui koondise treenerid ja abipersonal.

 

…ja et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et stress on varmas tänapäeva toimekatele magistrandidele krae vahele pugema ja selle kohutava vaenlase vastu võitlemiseks otsustati minna ühiselt sanatooriumisse raviprotseduuridele.

 

Neljapäeva (05.12.2002) õhtuks olid Toilasse laekunud neli FCMM klubi liiget – Kadi, Margot, Rene ja Henri.

 

Vahemärkusena peaks tõe huvides valgustama ka juhtumisest, kus toimus tšeburekkide ostmine. Henri otsustas osta ühe tšebureki ja Rene teatas müüjale, et pange mulle teine. Lõpptulemusena sai Henri ühe ja Rene kaks tšeburekki, kuna sõnadel kaks ja teine on Rakverest Narva poole sama tähendus. Sündmustest ette rutates võib öelda, et üldmastaabis see ei olnud veel kaugeltki kõige suurem eksimus. Kunagi olevat Erki tuttavad soovinud Ida-Virumaal söögipoolist osta ja naernud eestikeelsete kirjavigade üle menüüs, näiteks hampurger ja belmeenid. Ettekandja oli varmalt kuulanud, kuidas kodanikud pilkamise saatel näpuga vigade peale osutades näidates soovitasid kirjavead parandada, tehes usinalt märkmeid ja pidevalt noogutades. Suur aga oli kõigi üllatus, kui lauda toodi peale tellitud roogade ka kõik söögid, mis menüüs olid parandamist vajavate kirjavigadega.

 

Teise päeva hommikusöögil oli Erki igatahes platsis ja peale usutavaid vabandusi tema unustamise suhtes oli ta jälle suhtlemisvõimeline. Peale söömist lohiseti arsti vastuvõtule, kes pidi määrama ravi. Millegipärast soovitati kõigile esimesena valgusravi stressi vastu, mis, nagu hiljem selgus, seisnes selles, et mingi roheline lamp suunati otsaette ja siis pidi nelja piiksumist ootama. Kokkuvõttes olid kõik ühel nõul, et ööseks magamise ajal lambi põlemajätmine annab sama efekti. Teisena pakuti välja õlavöötme massaaž, mis näiteks Erkile liiga lahjaks jäi ja ta haltuura korras järgmiseks päevaks kogu keha massaaži endale välja rääkis. Ei tea kas ta selle tõttu ka õnnelikumaks sai, nimelt tegeles massöör enamus ajast Erki tagumikuga. Kolmas raviprotseduur oli tsirkulatsioonimassaaž, mis lühidalt seletatuna seisnes selles, et peened veejoad olid juhitud ravi vajava kodaniku pihta. See protseduur pakkus jällegi erilist rõõmu Margotile, kelle kilkamine kaugele kuulda oli, veel enam, see meeldis talle koguni nii palju, et ta seda protseduuri järgmisel päeval ei korranud, kuna tema õrnemad kehaosad ei reageerinud järgmised kolm tundi mitte ühelegi silitusele.

 

Mingil ajal selgus, et sanatooriumisse on saabunud ka Tauno, Marit, Elen, Aleksander, Guido, Anneli, Signe ja Üllar ning Tarmo N.

 

Reede õhtul toimus Tauno juures vihane koosviibimine, kusjuures osa viina jäi alles, mille Tauno ööseks akna taha külma pani. Aga see küll kõige nutikam tegu ei olnud, kuna tihased  käisid hommikul viina nokkimas ega lasknud Taunol magada. Üllar selle eest sai väga hästi magada ja kella ühe paiku päeval oli tema uksele koputamise peale kuulda ainult kaashäälikuid, samal ajal pühapäeva hommikul ei suutnud ta neidki enam hääldada.

 

Laupäeva õhtul oli Rene jõudnud arusaamisele, et sanatoorium, see on puhkus, naised, šampus ning tema on terve mees ja peab seda kõike saama. Plaani elluviimiseks ei jäänudki Margotil, Kadil, Maritil, Taunol ja Henril muud üle kui asuda Kanal 2’st erootikafilmi vaatama. Ega see liiga erutav film ei olnudki. Kuna raffas arvas, et see film on ikka jubedaim porno, mis eales nähtud (mingit liikumist seal filmis ei toimunud), siis otsustati häältega 5:1 minna üle õppefilmile South Park, milles oli seekord selgitus, kuidas juudid jõule peavad ja kes on Mr. Hankey. Õpetlikust filmist jäid ilma Erki ja Üllar, kes sellel ajal all baaris hülgeid jahtisid

 

Henri Toompere