Videod   |   Eelinfod

 
 
 
 

Kaks kuud regulaarset trenni tasus ära - FCMM vs Rah.Min 11:0

REPORTAAŽ  24.09.2002

 

VIDEO 

Eile, 23.septembril 2002, Rannavärava palliplatsil, FC Majandusmagister ja Rahandusministeeriumi koondise vahel peetud jalgpalli sõpruskohtumises, tulid ülekaalukalt võitjaks majandusmagistrandid.

 

FC Majandusmagistri jalgpallikoondise 2002. aasta viimane sõpruskohtumine tähendas lõppu kaotusteseeriale. Ühtlasi on see ka majandusmagistrandide esimene võidetud kohtumine meeskonna rajamisest saadik (2001 suvi).

 

Vaatamata üksluisele skoorile, osutasid rahandusspetsialistid visa võitlusvaimu, tehes mitu välkrünnakut FCMM-i värava alla. Joostes kiirelt läbi poolkaitse ning pettes kaitse jäi neil otsustaval hetkel puudu vaid täpsematest löökidest ja õnnest. Siinjuures tegi FCMM-i kaitses asendamatut tööd "Pühkija", likvideerides mitu sellist olukorda.

Kui vastased siiski löögile said, jäi palli ja värava vahele meie väravavaht Igor Sumarok, kes lõpuvileni puuri puhtana hoidis.

 

Teise poolaja viimasel poolel tunnil tekkisid Rahandusministeeriumi kaitsesse suured "augud", mida meie ründemehed ära kasutasid ning tänu sellele FCMM-i jalgpallikoondise ajaloolise skoori tegid.

 

Võit saabus tänu mitmele otsustavale tegurile.

1. Meeskonna kapteni (Ivar Sikk) poolt põhjalikult läbimõeldud mänguformatsioon.

2. Distsipliin väljakul, kus mehed hoidsid kinni oma positsioonidest.

3. Hooaja trennide harjutuste ja treeningmängude vili - pallikäsitlemise oskus

4. FCMM-i väravakütid: Aleksander Kolobov (8), Rain Riisimäe (1), Silver Mäll (1), Indrek Laineveer (1).

 

Kogu kohtumise vältel hoidsid majandusmagistrandid rahandusspetsialiste tugeva pressingu all, laskmata tekkimast hetke, kus vastased palliga vabalt liikuda oleks saanud. Tänu Jaan Nappuse tagaladistsipliinile läks kaitse mänguga kaasa ning mitmel korral jäi oma väljakupoolele vaid väravavaht. Poolkaitse hoidis liini kinni ning tegi ära suure töö, kaotades palli harva.

 

Võit saabus FC Majandusmagistrile kõige vajalikumal hetkel ning andis meeskonnale edasist mängutahet. TTÜ Magistratuuri Majandusteaduskonna õpperühmade jalgpallikoondise ridadesse saabus ka kaks uut mängijat: Andres Hall (TABM2002) ja Tanel Tang (endine majandusmagistrand).

 

Lisainfo:

Tarmo Koppel

05526944

 

 

8><----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kommenteerib Henri Toompere:

...jälgisin tervet mängu pingilt

 

Jaan Nappus on tõesti meil vaat et asendamatu "pühkija" ja kaitse võti ning suuresti tänu temale püsis meie värav puhas. Vastastel oli paar väga tehnilist ja kiiret mängijat ründes (meil veel selliseid kahjuks vastu panna pole). Ainult tänu Nappuse jõulisele mängule ei suutnud need ründajad väravat lüüa. Kui mäletad Hollandi koondisest sellist kaitsjat nagu Stam, siis Nappus on nn "FCMM'i Stam" :)

 

Võidu võti oli poolkaitsja Rain! Esimesel poolajal löödud väravad, mis murdsid vastase teiseks poolajaks täielikult, olid suuresti Raini teene. Just Rain oli see, kes FCMM'i mängu käima pani, keskne tegelane palli ületoimetamisel vastaste poolele. Selle eduka tegevuse võti oli omakorda Raini suurepärane PLATSI NÄGEMISE oskus.

8><----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kommenteerib René Arvola

 

Teen aplausi ja sügava kummarduse kõigi nende ees, kes eile väljakul käisid. Kui lugesin raportit, siis pidin üht lauset kaks korda lugema, et seda uskuma jääksin -- "FCMM hoidis vastaseid pideva pressingu all". Tavaliselt oleme meie need, keda on karastatud lugematute pressingutega, kuid nüüd...

 

Kui vaadata tagasi sellele aastale, siis olid meie vastased alati meist tugevamad vähemalt ühe klassi jagu. Seepärast leppisime kaotustega ilmselt kergemalt. Kui aga ühe korra võidutahe paisu taha kogunenud on ja mõni omasugune vastu satub, pole vastasel muud teha, kui ühtelugu väravavõrgust palli õngitseda.

 

Arvestades seda mängu, võiks teinekordki oma klassi mehed välja kutsuda. Aga endast tugevamatega kohtumised peavad jääma ka järgmisel hooajal omale kohale. Eks nemadki taha võita (olgugi, et napilt).

 

Aleksander Kolobov oli küll mõnda aega tiimist eemal, kuid sulandus mõne mänguga meeskonda ja ma ei ole üldsegi üllatunud, et temast pooleteise tunniga FCMM-i kõigi aegade suurim väravakütt sai. Puudu jäi ju vaid üks värav, et see mees oleks ühe mänguga kolm "kaabut" (hat-trick) teinud!

 

Kujutan ka ette vastase ründajate pikki nägusid, kui Jaan Nappus nende eest jälle palli "tugevama õigusega" lihtsalt ära võtab ja seejuures oma loomupärase meelekindlusega märku annab, et täpselt nii see käibki ja nii peabki jääma.

 

Ivar on mänguskeemi muidugi paindlikult kohandanud eeldatavalt passivsema vastase jaoks. Ründesse on toodud jõudu, kuid samas, vaadates kaitseliini, pole sealtki oluliselt järele antud. Vaadates seda skeemi, siis teeksin kummarduse ka äärekaitsjatele, kellele langes tõenäoliselt kah üsna kenake koormus, sest sealt oleks vastasel olnud pealtnäha lihtsam läbi minna.