Videod   |   Eelinfod

 
 
 
 

FC Majandusmagister asutas RATTASALGU

REPORTAAŽ 13.08.2002

 

 

 

TTÜ Majandusmagistrantide vabaajaklubi FC Majandusmagister asutas 13. augustil Rattasalgu, mille eesmärk on klubi tegevuse laiendamine.

 

Rattasalga asutamise tähistamiseks korraldasid klubilised rattamatka Viimsi poolsaarele. Sarnaste rattamatkade korraldamine soovitakse muuta regulaarseks.

 

Eelnevalt on klubi tegelenud põhiliselt regulaarsete jalgpallitreeningute organiseerimisega klubi liikmetele ning sõpruskohtumiste korraldamisega teiste jalgpalliklubidega. Lisaks korraldab klubi regulaarselt ka suve- ja talvepäevi ning bowlinguturniire.
 

FCMM Rattasalk ametlik keeleline käänamine: mis-Rattasalk; mille-Rattasalgu; mida-Rattasalku

 

Tarmo Koppel

Klubi FC Majandusmagister

Koordinaator
GSM 05526944

 

 8><----------------------------------------------------------------------------------------------------

Muljeid rattasadulast edastab magister artium René Arvola

13.augusti õhtupoolikul oli Viimsi kandis rattarohkem kui tavaliselt. Miski õhus andis aimdust, et ei ole mitte tavaline päevalõpp. Ka magistrandid olid rahutud ning hakkasid kogunema parve. Poolsaare ida-kanti sattusid esimesena Tauno Vare ja René Arvola. Neile lisandusid peagi Tarmo Nurmela, Tarmo Koppel, Üllar Koemets, Margot Nael ja Anneli Terep, keda eskortis Guido Grünberg.
 
Koos asuti sõitma lääne suunas. 30 kilomeetrise tunnikiiruse juures tiksudes jõuti peagi Viimsi staadioni lähistele, kuhu kogunes veel magistrande. Oma ratastega saabusid kohale Toomas TuutmaKatre Eljas-Taal koos Arles Taaliga. Peagi oli neid näha liikumas metsikul kiirusel Rohuneeme suunas. Vaevalt olid esimesed ratturid saanud jalgrattateele, kui leidis aset esimene intsident -- Tauno Vare harjumuspäraselt kiiret liikumist takistasid soovimatult kaaslased, kelle jaoks tema tempo oli ilmselgelt vastuvõetamatu. Nii ei jäänudki Taunol muud üle, kui keerata vaikselt külg ette ja seejärel asfaltile. Peale kiirremonti asuti taas liikvele. Õnneks vajas remonti vaid ratas, mitte rattur.
 
Rohuneemele jõudes tänati saateautot, mis seejärel pöördus tagasiteele, samas kui ratturid astusid otsustava sammu, mis viis neid otse metsa. Peagi kargas esimestele ratturitele metsa vahelt ootamatult vastu mahajäetud sõjaväe prügimägi, mille keskel haigutas ühe angaari hambutu sissepääs, andes selgelt märku, et lisaks jäätmetele ladustati seal ka ballistilisi rakette. Raketid olid sinna omal ajal viidud tumedat tulevikku silmas pidades. Olles rahuliku südamega veendunud, et saabunud on ohutumad ajad jätkati retke mere suunas ja seejärel pikki kallast kagu suunas. Kelvingi külast alates hakkas maastik meenutama Erna retke oma. Sagedased olid ratta käekõrval lükkamised ning aeg-ajalt tuli ette ka ratta pea kohale tõstmist, et takistusi ületada.
 
Ent pingutusi kroonis edu ning peagi võisime vabalt liigelda Leppneeme sadama kala-aroomisel territooriumil. Vaatamata üleelatud raskustele ei ilmutanud keegi väsimuse märke ning nördimuse asemel täitsid ähkimistevahelisi pause rõõmsad noodid.
 
Märkamatult jõudsid ratturid vanasse heasse kogunemiskohta, kus peagi oli tunda fotoaparaatide välgatusi, grilli mühinat, merel kõikuvate lainete vaikset laulu ja lugusid magistrandide kangelastegudest. Muigel suuga kuulas ratturite hooplemist äsja kogunemispaika saabunud Signe Keernik. Samal ajal kui naised tegelesid saunas sellega, millest siinkirjutaja selget ülevaadet ei saa anda, tõstsid mehed endile ette auravaid vorste, mis tükkhaaval tühja kõhtu kadusid.
 
Naiste saunast saabudes peatati hetkeks aeg ning koguneti koos laua ümber pidulikuks hetkeks. Rõõmupisarate ja plasttopside kõlina saatel asutati magistrandide poolt kauaigatsetud Rattasalk. Niipea kui pühalikkuse loor õhku haihtus, algas keeleline diskussioon nime käändevormi üle. Et arvamusi oli pooleks, siis leiti kompromiss, et ametlikus keelepruugis käänatakse Rattasalka järgmiselt: -salk, -salgu, -salku.
 
Õhtu edenedes ja pimeduse saabudes oli rattasalgus tunda ühtset salguvaimu, millele oli kindlasti kaasa aidanud huvipakkuvate pudelite järjekindel tühjenemine. Kui mehed saunas käinud, algas rattasalgu töine tegevus, mille tarvis mitmed magistrandid suuna Tallinna poole võtsid. Nukralt jäi poolsaar igatsema tagasi magistrande, kes kohalikku rutiinsesse igapäevaellu värvi tooksid.

 

 

Ülal: Margot Nael, Anneli Terep, Katre Eljas-Taal, Arles Taal, Tarmo Nurmela, Tauno Vare, Toomas Tuutma, René Arvola;

All: Guido Grünberg, Üllar Koemets, Signe Keernik