Majandusmagistrid soovitavad Ambla vallal panustada motosporti

PRESSITEADE 19.04.2009

 

 

 

 

 

 

 

Nädalavahetusel toimus Aravete Motokeskuses Klubi Majandusmagister ja Minu Eesti mõttetalgute koostöös heategevuslik ajurünnak Ambla valla konkurentsivõime parendamiseks.

 

Mõttetalgutel osales üle 20 majandusmagistrandi ja -magistri. Samuti Ambla vallavanem Alari Kirt, volikogu esimees Vello Teor, arendusnõunik Merike Koov, Kultuurikeskuse juhataja Arlet Palmiste ning ettevõtjad Kristjan Sommer ja Anu Valdma. Paljud ajurünnaku osavõtjad on ka Minu Eesti mõttetalgute talgujuhid.

 

Ajurünnaku moderaatori Tarmo Koppeli sõnul ajendas Ambla vallas mõttetalguid korraldama Klubi Majandusmagister soov panustada Eestimaa regioonidesse oma teadmiste ja kogemustega. „Oleme saanud hea hariduse ja peame oma kohuseks seda Eestile ka tagasi anda. Seekord otsisime lahendusi Ambla valla peamistele probleemidele. Ka on peamiselt Tallinnas elavatele ja töötavatele magistrandidele ajurünnak ka tähtis koht, kus saada  ülevaade, kuidas toimib majanduselu väljaspool Eesti tõmbekeskusi,” selgitas Koppel.

 

Ajurünnakust osavõtjad tõdesid, et Ambla vallal puudub praegu omanäolisus, millega ülejäänud Eesti valdadest eristuda ja pakkusid välja mitmekülgseid ideid Ambla valla eluolu parendamiseks. Olemasolevad motovõimalused ning mainitud ideede rakendamine lubaks Ambla vallal tuntust koguda motovallana.

Teiste seas tunnustati Toomas Lemmingu tööd Ambla valla pärandkultuuri objektide kaardistamisel (üle 300 objekti). Magistrid leidsid, et need saaks edukalt ära kasutada pakett-ekskurssioonide korraldamiseks, mida turustada nii siseriiklikult kui ka välisturistidele.

 

Magistrite hinnangul väärivad esiletõstmist juba praegu Ambla vallas tegutsevad Aravete motoringrada ja Aniste krossirada. Magistrid soovitasid neid võimalusi laiemalt teadustada, et suurendada praegust radade kasutust ning kujundada Amblast üks Eesti motospordi keskusi. Seda toetaks ka tehnikakallakuga klasside avamine Aravete koolis.

 

Majandusmagistrid kutsuvad potentsiaalseid ettevõtjaid üles investeerima valda, kasutama ära ettevõtlusväljavaateid. Madal konkurents toitlustus- ja turismiettevõtete seas, vallavalitsuse tugi ja nõudlus sellelaadsete teenuste järgi loovad ideaalsed ettevõtlusvõimalused. Näiteks Ambla valda läbib Rakvere-Pärnu maantee, millel liiklejatele pakkuda peatuspaika, kus keha kinnitada ja virgutust leida.

 

Ajurünnaku rühmatööde teemad olid:

ettevõtluse soodustamine ja uute töökohtade loomine,

siseturismi võimalused ja potentsiaal Ambla vallas,

valla oma nägu – bränd, imago (märk, tunnuslause, eripära jne),

mobiilsus ja transport. Rakvere-Pärnu mnt kasutegur,

vabaaeg, sport, koostöö,

head koolid ja tugev sotsiaalhoolekanne.

 

Klubi Majandusmagister alustas heategevuslikke ajurünnakuid 2003. aastal. Aastate jooksul on külastatud Vinni, Imavere, Lohusuu  ja Kanepi valda. Kanepi vallas on ajurünnak toimunud koguni kolm korda, et eelmistel kordadel loodud ideed ja lahendused võimalikult efektiivselt ellu viia.

 

Klubi Majandusmagister ühendab üle 500 Tallinna Tehnikaülikooli magistrantuuris õppivat või õppinud inimest. Klubi eesmärgiks on propageerida taseme- ja täiendõpet ning elavdada akadeemilist suhtlemist ja sportlikke traditsioone. Klubi alustas tegevust 2001. aastal.

 

Lisainfo:

Tarmo Koppel

Ajurünnaku moderaator,

tel 56560830

 

Alari Kirt

Ambla vallavanem,

tel 5660 7450

MEEDIAS:
Järva Teatajas (20.04.09)
Vikerraadio 19.04.09

PILDID-KLIPID FOTOKOGUS

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Suurema resolutsiooniga pilt siin
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       
 
 
 
 
 
 
 
       
 
 
 
 
    Fotosid võib kasutada, teavitades sellest e-mailiga: magister(ät)magister.ee  

       © Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English