Suvemängud 2008 - möllasime Veneveres

REPORTAAÞ 27-29.06.2008

 

 

 

 

 

 

 

Juuni viimasel nädalavahetusel kogunes hulk jaanipäevast veel väsinud Tallinna Tehnikaülikooli tudengeid, vilistlasi ja õppejõude aega maha võtma Mulgimaale päikesepaistelisse Venevere puhkekülla.

Juba esimesel õhtul ei andnud korraldajad võimalust osalejatel liigselt kummi venitada – inimesed pandi grillimises võistlema. Pean tunnistama, et ma ei ole kunagi sellest grillimise võistlusest päris aru saanud. Ei saanud sellestki aru, kuidas kapsasupi valmistanud meeskond (kuhu ma ka ise kuulusin) grillvõistluse võitis.

Grillimisejärgsena tõmbas rahvast kui magnet järveäärne saun. Saunas oli kõik normaalne, välja ehk arvatud see, et lõunamaa-mees Antonio hakkas taaskord leiliruumis rätikuga vehkima ning peletas äkilise kuuma õhuga saunalised järve. (Märkusena: teisel saunapäeval võtsime Antoniolt rätiku ära ja kõik olid rõõmsamad J.)

Kuigi disko pole oluline ja punk on põhiline, siis vaatamata sellele lõpetas õhtu disko. Kes keerutas jalga, kes nautis niisama head seltskonda. Viimased igal juhul läksid magama alles siis kui esimesed virged juba ärkasid.

Lõbusal laupäevasel päeval kuulutas suvepäevad avatuks kohalesaabunud dekaan Enn Listra. Suvepäevade avasõnadest jäi kõlama mõte, et teaduskond on astunud pika sammu edasi ses osas, et klubi MajandusMagister ja teaduskond on asunud suvepäevi koos pidama. Korraldajatele sai hambu visatud kont, et järgmisele üritusele tuleb enam õppejõude kohale organiseerida.

Äsjaavatud suvepäevade sportliku osa avas traditsionaalne triatlon, kus ujuti, sõideti jalgrattaga ja joosti. Tavapäraselt anti võimalus ka meeskondlikuks triatloniks, kus iga ala jaoks oli eraldi võistleja. Ühed tulid esimeseks, nendega koos naerdi nende üle, kes viimaseks jäid. Viimased naersid kaasa.

Lõunasöögi järel algas haarav maastikumäg, kus pandi proovile meeskonnavaim, osalejate mõistus ja taiplikus. Küll tuli puu otsa ronida, küll esineja kehakeele järgi ära arvata sõnad nagu „perpetuiteet“, „raamatupidaja“ ja „Enn Listra“. (Huvitaval kombel ei olnud viimase äraarvamine sugugi kõige hõlpsam sel võistkonnal, kus dekaan ise osales.) Veel sai väljalt tähti otsitud ning nendest sõna „akreditiiv“ moodustatud, rahvast kanuuga üle järve transporditud, püstolist topse tulistatud, malet mängitud ja kaardimaja laotud.

Õhtusöögi järel pandi haritute ja veelharitumate teadmised proovile viktoriinil. Nüüd teavad kõik osalejad, et herneste toiteväärtus on rukkileiva omast kõrgem ning hõrnas on jõeforell. Samuti seda, et kõige kõvemat häälet ei tee mitte orav ega möirahv, vaid hoopis sinivaal.

Viktoriini punktid kokkulugemise järel sai võistkondade edetabel ebaõigesti kokku pandud (ebaõigesti seetõttu, et minu võistkond jälle ei võitnud) ja auhinnad laiali jagatud. Ja siis jälle pungi asemel disko.

Järgmisel hommikul olid esimesed ammu üleval, kui viimased hakkasid vaikselt magama minema. Sanka ja Co organiseerisid lendava taldriku loopimist, kuid rahva suurema tähelepanu pälvis vee kohale köitele roninud Allan, kelle vettekukutamisega enamus allesjäänuid usinalt tegeles. Allan jäi paraku kuivaks.

Nii need päevad möödusid. Ega muud, kui ootame nüüd pikisilmi talvepäevade tulekut ja seda, et Allanil ka siis jätkuks südikust järve kohale ronida.


Tõnu Toompark
Adaur Grupp OÜ
+372 525 9703
tonu(ät)adaur.ee
www.adaur.ee
MSN: tonu.toompark@hotmail.com
callto://toompark
 

TRIATLONI PROTOKOLL (60m ujumist, 3km ratast, 1,4km jooksu)

Mehed

1. Sanka

2. Allan Kokkota

3. Eno Miljan

4. Rain Urbsalu

Naised
1. Krista tarum
2. Elen Mitt
Meeskondlikus arvestuses osales triatlonil 5 võistkonda.

 

 

 
  FOTOÜLEVAADE
 
 
  Reedel alustati grillivõistlusega
 
 
  Võistlustööde esitamine
 
 
  Võistlustööde esitamine
 
 
  Risto esitab võistlustööd "Null-majanduskasv"
 
 
  Publik naudib grillivõistlejate etteastet
 
 
  Õhtune programm
 
 
  Õhtune programm
 
 
  Suvemängude avamine, sõna saab dekaan Enn Listra
 
 
  Traditsiooniline triatlon
 
 
  Meeskondliku võidu saavutas Äripataljon
 
 
  Elen ja Krista arvasid, kas oli ikka õige see triatlon ette võtta
 
 
  Triatlonivõitjad
 
 
  Õhtune Juhtimisaju kaasuste þürii
 
 
  Õhtune programm
 
 
  Sanka proovimas rekordit (~36sek), mis jäi küll ületamata. Sellegipoolest, ~56sekundiga järv ületada on tubli saavutus.
 
       

       © Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English