Kalender   |   Vanad eelinfod

 

 

 

 

 

Esivanemate traditsioone järgides

 

Klubikalender on  seotud eestlaste muinaskalendri ehk nn. puukalendriga (pilttabel paremal tulbas).

Iidsed traditsioonid kandsid aastas nelja suurpüha: Talvistepüha, Kevade alguse päev, Suvistepüha ja Sügise alguse päev. Nelja suurpüha põhimõtte leiab ka Klubi Majandusmagister aastakalendrist.

 

Neid pühi pidasid muistsed austamaks ja tundmaks rõõmu Maast, selle aastaaegadest aga ka üksteisest ning oma saavutustest. Et olla kogukond, jagada üksteisega oma rõõmu aga ka muret; süüa, juua, tantsida, laulda ning mõtiskleda. Igal pühal oli oma eriline fookus. Toimusid pühad iga aastaaja haripunktis - sel kui üks hakkas muutuma teiseks ehk õige aeg rakendamaks arenevat loodusenergiat.

 

Jaanuari lõpp / veebruari algus. Ühiskonnategevus areneb, sest Päike saab oma jõu tagasi. On aeg uuteks algusteks, värsketeks ideedeks.

 

Aprilli lõpp / mai algus. Ilmnevad suve esimesed märgid. Kuna maa vägi on kõige aktiivsem, siis sisemise vaimse jõu õige rakendamine väljendub kõrges tööviljakuses.

 

Juuli lõpp / augusti algus. On aeg hakata koguma oma isikliku ja ühise töö vilju - oma eesmärkide täitumisi. Võtad täiega.

 

Oktoobri lõpp / novembri algus. Naaseme isikliku töö juurde, teadmiste täiendamisele, tarkuse otsingutele.

 

 

 

Estide sirvilaud ehk puukalender, A.W.Hupel 1782.a. 

"Topographische nachrichten von Lief - und Ehstland".

 

 

       © Majandusmagister  |  Kontakt  |  Sisukaart  |  in English